Foto-Galeria 2005 :: Mapa Kortowiady :: Program Kortowiady :: Regulamin Imprezy :: Forum Kortowiady :: Autobusy


"IGRZYSKA STAROŻYTNE" KORTOWIADA 2005
 - WIELKI POJEDYNEK O WIENIEC LAUROWY CEZARA - DYMKUS JARCONICUS V.S JACIUS
DIMACULUS czyli najsilniejsi bracia Polski

Miłościwie panujący nam Cezar vel rektor Górecki w otoczeniu Senatorów (goście i sponsorzy) uroczyście otworzył pierwsze w historii olsztyńskich juwenaliów Starożytne Igrzyska. Specjalnymi gośćmi byli Jarosław i Jacek Dymkowie. Pierwszy zachwalał siłę mięśni, drugi udowadniał wyższość sztuki.

- Chcieliśmy zrobić coś ekstra, czego jeszcze nie było - mówi Bartek Andrzejewski, współorganizator.

Pomysł chwycił. Studentów nie trzeba było namawiać. W sumie w imprezie wzięło udział ok. 150 osób. - Zgłosiłem się mimo, że wiedziałem, że będę musiał chodzić w sandałach- mówił przed imprezą Bartek z Administracji. Faktycznie, obowiązywały stroje z epoki, które zawodnicy wykonali sami.

Pracy było dużo, ale ekipa zgrała się, co było widać w czasie Igrzysk.

Zawody rozpoczęły się paradą uczestników. Wokół kortowskiego stadionu maszerowali gladiatorzy, amazonki, rycerze, tancerki. Przed rozpoczęciem zawodów między teamami wydziałowymi, Legioniści Boskiego Cezara dali pokaz musztry.

W konkurencjach brały udział reprezentacje wydziałów: Weterynarii, Nauk Technicznych, Prawa i Administracji, Bioinżynierii, Nauk Społecznych i Sztuki, Biologii, Ochrony Środowiska, Matematyki i Informatyki, Rolnictwa.

Pierwszą konkurencją było przetaczanie kuli. Brało w niej udział po dwóch zawodników, wygrała Ochrona Środowiska i Rybactwo z czasem 49 sekund. W następnej konkurencji- rzucie oszczepem- zmagały się amazonki. I tu także najlepsze okazały się reprezentantki Ochrony Środowiska. Po konkurencjach siłowych przyszedł czas na taniec w wykonaniu zespołów cheerleaders. Dziewczyny z wdziękiem udowadniały Cezarowi przewagę sztuki. Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn zaprezentowało się w bitwie. Pokazali min. walkę z siecią.

Następną konkurencją gladiatorów było przenoszenie lektyk z nałożnicami. Nie obyło się bez problemów, dzielni mężczyźni tak się spieszyli, że czasem nie zwracali uwagi ani na lektykę, ani na jej zawartość...Następnie amazonki zaprezentowały swój taniec a barbarzyńcy zmierzyli się z legionistami. Ostatnia konkurencją siłową amazonek była walka na kije. Dziewczyny udowodniły, że wcale nie są "słabą płcią". W końcowej klasyfikacji wygrała reprezentacja Ochrony Środowiska i Rybactwa. Drugie miejsce zajęła Bioinżynieria Zwierząt a trzecie- Matematyka i Informatyka. Igrzyska zakończył pokaz tańca z ogniem.

 

W programie:

20.00 początek tła muzycznego

20.55 koniec tła wstępnego, zaczynają bić bębny

21.00 Fanfary na cześć Cezara, wjazd Cezara na arenę Igrzysk

21:10 Cezar wraz z senatorami i kobietami zajmuje miejsce na trybunie honorowej

21.15 Prezentacja przybyłych gości (w tym Braci Dymków)

21.20 Bractwo Rycerskie -1-szy p-okaz walki -2 gladiatorów

21.30 Konkurencja Wydź. gladiatorów -przetaczanie kul

21.50 Konkurencja 1-sza amazonek rzut oszczepem

22.05 Występ teatru antycznego

22.15 Bractwo Rycerskie -2-gii pokaz walki - 4 gladiatorów

22.25 konkurencja mieszana - noszenie lektyki

22.40 Chirliderki UWM - amazonki

22.50 Bractwo Rycerskie 3-ci pokaz walki - atak barbarzyńców

23.05 Konkurencja 2-ga kobiet - zrzucanie z pali

23.20 Konkurencja 2-ga gladiatorów - wyścigi rydwanów

23.50 Rozdanie nagród

24.00 Pokaz ognia

00.30 koniec imprezy


Grafika : bratn.com

All rights reserved by Kortowiada.pl

Hosting :OLMAN Olsztyn