Foto-Galeria 2005 :: Mapa Kortowiady :: Program Kortowiady :: Regulamin Imprezy :: Forum Kortowiady :: Autobusy


Organizatorem Juwenaliów olsztyńskich "Kortowiady", jest Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego. Samorząd Studencki jest niezależną organizacją działającą na UWM, reprezentującą ogół studentów uczelni. Jest głosem żaków w spotkaniach z władzami Uniwersytetu, dba o ich interesy oraz pilnuje, aby nie działa się im krzywda.

Samorząd posiada możliwość organizowania i współorganizowania konferencji, spotkań studenckich, imprez kulturalnych i sportowych. Sprawuje patronat nad wszystkimi większymi wydarzeniami kulturalnymi rozgrywającymi się na uczelni. Na swoim koncie ma realizację wielu udanych imprez, które szerokim echem odbiły się w mediach. To z inicjatywy RUSS doszły do skutku akcje: "Dziekanat przyjazny studentom", "Belfer 2004"; a także wystąpili na Uniwerystecie Stanisław Sojka z zespołem, oraz Ireneusz Krosny.

Sztandarową imprezą organizowaną przez RUSS jest Kortowiada - wielkie święto wszystkich olsztyńskich studentów. Realizacja Juwenaliów jest najwyższym punktem w ich działalności kulturalnej, dlatego też przygotowania zaczynają się wiele miesięcy wcześniej. Przygotowanie tak dużej masowej imprezy wymaga wysiłku ogromnej liczby osób, całość zgrywa się w jedną z największych w Polsce imprezę.

Warto dodać, że Kortowiada jest niezwykle trudnym logistycznie przedsięwzięciem. Dlatego też jest to sprawdzian autentycznych możliwości Samorządu Studenckiego.

PREZYDIUM RUSS :

 

 

Przewodniczący RUSS

Mariusz Stankiewicz

 

 

I Wiceprzewodniczący RUSS

Robert Szostak

 

 

II Wiceprzewodniczący RUSS

Marek Turlej

 

Członkini Prezydium RUSS

Paulina Stopierzyńska

 

Członek Prezydium RUSS

Paweł Cywiński

 

Oficjalna strona Samorządu: http://www.uwm.edu.pl/russ/

 

 

Tomek Kaliszewicz

Grafika : bratn.com

All rights reserved by Kortowiada.pl

Hosting :OLMAN Olsztyn