Niezwykle emocjonującym punktem każdej Kortowiady jest Bój Wydziałów. Składają się na niego konkurencje, w których bierze udział szesnaście wydziałów. Zadaniem każdego z nich jest przygotowanie ciekawej, kreatywnej scenki, na tematy podane wcześniej przez Samorząd Studencki. Bój Wydziałów to znakomita okazja do sprawdzenia i nagrodzenia integracji oraz pomysłowości studentów każdego wydziału UWM.

Jest to też świetna zabawa zarówno dla twórców scenek, jak i dla publiczności, licznie zgromadzonej na Parkingu przed Centrum Konferencyjnym w każdy kortowiadowy piątek. W ramach konkurencji Boju Wydziałów studenci przygotowują dwie scenki wydziałowe: jedna to popis kreatywności, wytrwałości i talentu aktorskiego; druga to konkurencja dziekańska, w której czynny udział biorą dziekani poszczególnych wydziałów.

Cały występ jest oceniany przez surowe, aczkolwiek zawsze sprawiedliwe Jury. W 2010 roku zasłużone pierwsze miejsce za swój brawurowy występ otrzymał Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Owacje wywołał zwłaszcza Dziekan tego wydziału przebrany za postać z Super Mario Bros. W tym roku tematem konkurencji będą: „Świat widziany spod szafy” i „Herosi/Superbohaterzy”. Zapraszamy do kibicowania wydziałom 20 maja na Parkingu przed CK, a dla tych, którzy nie mogą być dzisiaj z nami, przygotowujemy transmisję na żywo.

Na zachętę obejrzyjcie filmik ze scenki Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa z zeszłorocznego Boju Wydziałów:
 

autor:Emilia Rakieć dodano:2011-05-20 10:48:55

Sponsorzy główni

Sponsorzy
Media
Współpraca
oprogramowanie: reczkowski.pl | grafika: infeo | copyright @ kortowiada.pl 2011 | hosting: Olman Olsztyn | kontakt: japco@man.olsztyn.pl