Rekord Guinnessa

 

Po długiej przerwie (aż 5-letniej) powracamy w Kortowiade z pomysłem bicia Rekordu Guinnessa. Przed laty studenci sprawdzali jak wiele osób zmieści się w autobusie marki IKARUS oraz rysowali karykatury…oburęcznie.

W tym roku to niecodzienne wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22 maja o godz. 11:30 na Plaży Kortowskiej. Polegać ono będzie na zbudowaniu największej na świecie rzeźby z butelek plastikowych. 

        Dotychczasowy rekord ustanowiono w sierpniu 2010r. w Szwecji. Zbudowano tam żyrandol liczący 1 043 butelki. Zamierzamy pobić ten wynik! Studenci w każdym z akademików przeprowadzają zbiórki butelek. Jest ich już ponad 3 000 butelek!!! I na tym nie poprzestaniemy! Zbieramy je niemalże do ostatniej chwili.

Ekipa 40 studentów będzie pracowała nad stworzeniem naszej budowli. Już dziś możemy zdradzić Wam, że naszą budowlą będzie… ŁÓDKA! ;-)

Nasze przedsięwzięcie wiąże się z chęcią wspierania idei ekologii oraz recyklingu na terenie kampusu studenckiego oraz w całym Olsztynie. Pragnąc podkreślić znaczenie dbania o środowisko, przeprowadzamy zbiórkę plastikowych butelek, które po próbie pobicia rekordu zostaną przekazane do recyklingu. Stanowi to znakomitą promocję zarówno dla naszego miasta jak i regionu. Impreza wspiera również głosowanie na Krainę Wielkich Jezior Mazurskich w światowym plebiscycie na Nowe 7 Cudów Świata:

 

GŁOSUJ NA

MAZURY

Mazury Cud Natury

WWW.MAZURYCUDNATURY.ORG

 

I na tym nie koniec! Postanowiliśmy dodatkowo wykorzystać ogromny potencjał tego przedsięwzięcia! Planujemy przekazać wszystkie plastikowe nakrętki z uzbieranych butelek na cel charytatywny. Wybraliśmy fundacje „Mam Marzenie”. Powód? - pomagamy spełnić marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu.

Każdym aspektem naszej imprezy pragniemy udowodnić, że podczas Kortowiady studenci potrafią nie tylko bawić się, ale również pomagać innym, wspierać ekologię, promować miasto oraz nasz region.

Czekamy na Wasze wsparcie i doping na Plaży Kortowskiej w niedzielę 22 maja. Startujemy o godz. 11:30. Do zobaczenia!

 

 

Rekord Guinnessa pomaga nam pobić:

PRODUCENT TAŚM SAMOPRZYLEPNYCH:
Sponsorzy główni

Sponsorzy
Media
Współpraca
oprogramowanie: reczkowski.pl | grafika: infeo | copyright @ kortowiada.pl 2011 | hosting: Olman Olsztyn | kontakt: japco@man.olsztyn.pl