Wystrój Akademików

Jeśli myślisz, że Kortowiada zaczyna się w czwartek, to jesteś w wielkim błędzie. Ponieważ w środowe popołudnie "akademiki" rywalizują ze sobą o miano najpiękniej przystrojonego Domu Studenckiego. Ważne są także scenki, w których biorą udział mieszkańcy. U nas zobaczysz zdjęcia z przebiegu wystroju, a także najszybciej poznasz numer zwycięskiego akademika.

W tym roku przewidziana pula nagród dla zwycięskiego akademika to 7000 zł.

Tematem wystroju jest - wiek XX.

Wyniki Wystroju Akademików:
I miejsce: DS 4 - nagroda w wysokości 3,5 tys zł
II miejsce: DS 7 - nagroda w wysokości 2 tys zł
II miejsce: DS 11 - nagroda w wysokości 2 tys zł
IV miejsce: DS 6 - nagroda w wysokości 1,5 tys zł

DS 7 i DS 11 zajęły ex aequo 2 miejsce, dlatego pula nagród została zwiększona o 2 tys zł i w rezultacie wyniosła rekordowo 9 tys zł!
 

A co mogliśmy zobaczyć w zwycięskich akademikach?

DS. 4. czyli wycieczka po  Muzeum XX wieku. Wystarczyło tylko zakupić w kasie bilety, by wraz z przewodnikiem udać się na zwiedzanie. Wchodząc po schodach można było podziwiać plakaty przedstawiające ważne momenty ubiegłego stulecia. Takie jak na przykład fiat 126p, pies Łajka, pierwsze dziecko z  probówki. Następnie była jaskinia muzyki, gdzie można było obejrzeć występ zminiaturyzowanych gwiazd estrady: Elvisa Presleya, Krzysztofa Krawczyka i Michaela Jacksona. Na żywo wystąpił polski boysband Just 5 ze swoim wielkim hitem „Kolorowe sny”. W kolejnej sali znajdowały się stare odtwarzacze dźwięku i telewizory pokazujące dynamiczny rozwój kinematografii. Dodatkową atrakcją była sala kinowa, w której widzowie mogli obejrzeć krótką historię kina na przestrzeni ubiegłego wieku. Idąc dalej mijaliśmy części samochodowe, silniki oraz leżącego spadochroniarza ;) i tak trafiliśmy do Centrum NASA, gdzie akurat Houston miało problem :p Salwowaliśmy się więc ucieczką do Polski. Niestety trafiliśmy w sam środek PRLu. Szybka interwencja Wałęsy i znaleźliśmy się na obradach UE. Jednak to nie był koniec naszej podróży. Mieszkańcy akademika przypomnieli nam również najważniejsze osiągnięcia nauk medycznych, w tym sklonowanie owcy Dolly. Wykonano przy nas pierwsza transplantację serca i wynaleziono Viagrę. Na zakończenie przyznano w naszej obecności nagrody Nobla. W dziedzinie fizyki zwyciężył Albert Einstein, w chemii Maria Curie-Skłodowska, a pokojową nagrodę otrzymał Lech Wałęsa, który skwitował ją skromnymi słowami: ”Nie trzeba, nie trzeba”.

DS. 7  przywitał nas udekorowany gwiazdkami zwisającymi z okien. Scena z Titanica rozegrała się tuż nad wejściem. Natomiast przed nim można było obejrzeć album przedstawiający  historię akademika. Ilustrowany zdjęciami osób z ubiegłego wieku tworzących atmosferę tego miejsca. Po wejściu do środka znaleźliśmy się w bardzo dokładnie i szczegółowo wykonanym Muzeum Figur Woskowych. Dobór zaprezentowanych osób był wielce ciekawy. W pierwszej sali znaleźli się  Alexander Graham Bell, Audrey Hepburn, Adolf Hitler, Dalajlama, Albert Einstein i królowa Elżbieta II. Przewodnik zatrzymując się przed każdą z figur dokonał krótkiego przypomnienia najważniejszych osiągnięć jej życia. W drugiej sali umieszczono polityków, piosenkarzy i komików takich jak Flip i Flap, Charlie Chaplin, Elvis Presley, Marilyn Monroe i Bob Marley. Oczywiście nie zabrakło Wałęsy, który mimo wosku w swoim ciele przemówił. Nie ominęło nas też lądowanie na Księżycu. Gościnnie na zakończenie wystąpili ABBA, Michael Jackson i The Blues Brothers.

DS. 6 to Kino XX wieku. Przed wejściem do akademika czekał bileter z wielkim kubłem popcornu i ponaglającym głosem nakazał wejść do środka. Przy kasie z biletami awanturował się Amerykanin chcący kupić bilet na Rocky’ego. Po wejściu do środka znaleźliśmy się w Sali Kinowej XX wieku z prawdziwego zdarzenia. Na dzień dobry był western z meksykańskimi amigos, następnie trafiliśmy w sam środek kłótni między Kargulem i Pawlakiem, która zakończyła się jednak szczęśliwie. Dalej nie było tak lekko -  Deszcze niespokojne potargały sad… a pośrodku nich… tańczyła Marusia  z Szarikiem ;p W tanecznej atmosferze utrzymał nas Grease. Po nim emocje sięgnęły zenitu. W lewym narożniku stanął Rocky Balboa a w prawym Apollo Creed. Walka na śmierć i życie odbyła się na dwóch akademikowych łóżkach. Nie musimy, chyba dodawać kto wygrał. Następnie przenieśliśmy się w sam środek mrocznej i spływającej krwią historii Wampira Bez Zębów i jego Ukochanej. Zmartwimy was, ukąszenia nie było. Jak przystało na dobry film nasz seans zakończył się sceną brawurowej ucieczki przy dźwiękach Benny Hilla.

Gratulujemy wszystkim akademikom ciekawych pomysłów i wykonania :)
Sponsorzy główni

Sponsorzy
Media
Współpraca
oprogramowanie: reczkowski.pl | grafika: infeo | copyright @ kortowiada.pl 2011 | hosting: Olman Olsztyn | kontakt: japco@man.olsztyn.pl