Kabaret DNO

Kabaret DNO powstał w roku 1996. Tę dość kontrowersyjną nazwę zawdzięcza ówczesnej szczerości artystycznej wynikającej z całkowitego braku doświadczenia estradowego oraz asekuracyjnej uczciwości w razie niepowodzeń. Losy potoczyły się jednak zupełnie inaczej ku zdziwieniu i dużemu zaskoczeniu początkujących wtedy artystów. Na ogólnopolską scenę kabaretowej wdarł się w roku 1999 zdobywając na krakowskiej Pace II nagrodę a rok i dwa lata później I miejsce. Przez długi okres zespół brał udział w większości festiwali i przeglądów w kraju (Ryjek, Mulatka, Lidzbark, PaKA, OSPA, Zielona Góra) gdzie oprócz uznania jury najbardziej cenił sobie nagrody publiczności. Od 10 lat siedzibą kabaretu jest Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, z którym zespół od 9 lat współtworzy Festiwal kabaretowy DebeŚciaK.

Wizytówką kabaretu od zawsze były oryginalne pomysły i wyszukane rekwizyty. Do najbardziej znanych skeczy kabaretu należą: przeróbka znanych przebojów dyskotek -Wolny Stala, Żwirek i Muchomorek, śpiewający ufok w formalinie, piosenka „Niedziela”, muzyczna parodia „South Park” czy zbierająca żniwo na drodze śmierć odjeżdżająca do piekła na hulajnodze.

Kabaret stroni od polityki i aktualnych tematów publicystycznych. Ulubioną tematyką są zjawiska społeczne, zagadnienia związane z mediami i show bussinesem oraz zwykłą ludzką naturą. Od strony formy pociąga ich to co jeszcze nieodkryte i niewykorzystane, lubią wszelkie wynalazki i wyzwania techniczne. Skecze i piosenki są zróżnicowane i ciekawe, akcja toczy się szybko a cały program przepełniony jest dużą dawką muzyki i bogatą ścieżką dźwiękową. Dynamika, Nieprzewidywalność i Oryginalność to dewiza kabaretu DNO.

Kabaret obecnie występuje w składzie 3 osobowym. Tworzą go: Wojciech Stala, Adam Mrozowicz i Jarosław Cyba. Za warstwę dźwiękową i oświetlenie w czasie występu odpowiedzialny jest czwarty członek zespołu Daniel Sobieraj.

Wstęp tylko na koszulkę wydziałową 2011!

Jarosław Chojnacki

Uznany przez krytykę za jednego z najlepszych polskich wokalistów i interpretatorów piosenki literackiej. Swoją twórczością, stylem śpiewania i gry na gitarze stworzył odmienny nurt piosenki poetyckiej, nie mieszczący się w obecnych ramach tego gatunku. Artysta unika rozgłosu medialnego, skupiając swoją działalność na koncertach. Wziął udział w ponad dwudziestu konkursach i festiwalach, które w większości wygrał zdobywając nie tylko uznanie krytyki, ale co najważniejsze, publiczności. Stworzył muzykę do ponad trzydziestu utworów. Większość z nich to klasyczne wiersze takich autorów jak: Adam Asnyk, Stanisław Grochowiak, Tadeusz Miciński, Anna Achmatowa, Federico Garcia Lorca, Julian Tuwim, Krzysztof Karasek, Marek Grala, Grażyna Małkowska, Adrianna Szymańska, Wojciech Fułek, Krzysztof Cezary Buszman. Znajomość i przyjaźń z Krzysztofem Cezarym Buszmanem zaowocowała nagraniem materiału dźwiękowego do jego wierszy, pt. „ZABIJANIE CZASU” wydaną przez Polskie Radio w 2003 roku. Na krążku znalazły się nie tylko utwory autorskie, również innych kompozytorów jak: Jerzy Satanowski, Włodzimierz Korcz, Krzesimir Dębski, Janusz Sent. Reżyser filmowy Jan Jakub Kolski w 2000 roku angażuje Chojnackiego do nagrania piosenki do filmu pt. „MAŁOPOLE CZYLI ŚWIAT”. Emisja odbyła się wielokrotnie w TVP 2 i TVP Polonia.

Wykonawca nagrał trzy zawodowe teledyski do utworów, „Modlitwa w podróży”, „Bo zawsze przecież” i „Zabijanie czasu”. Teledyski prezentowane były w TV Polsat, TVP Polonia, TV4. Występował w projektach międzynarodowych takich jak : VIII FORUM KINA EUROPEJSKIEGO W ŁODZI, czy Festiwal Multimedialny MEDIAWAVE – ANOTHER CONNECTION. Wielokrotnie koncertował w Wielkiej Brytanii zdobywając uznanie Polonii brytyjskiej, jak i współczesnej emigracji. Poza muzyką zajmuje się tworzeniem widowisk multiwizyjnych, prowadzeniem i reżyserią koncertów, a także fotografią (malowanie światłem). Obecnie mieszka i tworzy na Mazurach.

 link do strony: http://www.jaroslawchojnacki.art.pl/


Robert Kasprzycki

Robert Kasprzycki -  jeden z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej, już  na
debiutanckiej płycie "Niebo do wynajęcia" dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także
odbiorców nie będących fanami tego gatunku. Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką "Niebo do wynajęcia", dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką "nieobojętną", cały zaś album "Niebo do wynajęcia"
zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej.
Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego - "Światopodgląd" . Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce słyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się "Piosenki i Nie", będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem "klimatycznego" koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia. Obecnie, po świetnie przyjętym występie na antenie radiowej Trójki (grudzień 2010) trwają nieustające koncerty oraz prace nad kolejnym albumem.
Koncert w Olsztynie będzie okazją do usłyszenia materiału przekrojowego, z trzech autorskich płyt oraz piosenek premierowych, będących zapowiedzią nowego albumu.
To właśnie w kontakcie z publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą - niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy.
Artysta prezentując na scenie niezwykły melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawią, że ten niedzielny wieczór będzie naprawdę niezapomnianym przeżyciem.