Kortowiada 2012 16-20 maja 2012! Najlepsze juwenalia w Polsce!

Alternativ

Upside Down

Powstali latem 1992. Pierwsze kompozycje ocierały się o hardcore z silnymi wpływami kapel nowojorskich. „W Upside Down zawsze najważniejsza była, jest i będzie muzyka” – mówią o sobie.. Po blisku 20 latach spędzonych na koncertowaniu i komponowaniu nowych utworów zespół ma na swoim koncie pięć nagranych albumów.

http://youtu.be/adAC4xl1dxM

Skład:
Bartass – gitara, wokal
Bolo Ignoro – gitara basowa, wokal
Bromba – gitara, wokal
Emas – wokal, teksty
Mały - perksusja

Komety

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów alternatywnych, który stworzył swój własny styl muzyczno-słowny. Komety są jednym z nielicznych zespołów, któremu udało się zaistnieć również poza granicami kraju. Piosenki zespołu ukazały się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji.

http://youtu.be/CosB9TVnoEM

Skład:
Lesław "Lesław" Strybel – wokal, gitara, autor tekstów i muzyki
Arkus – perkusja – perkusja, wokal
W. Szewko – gitara basowa, wokal

VerVrax

Vervrax to Iławska  ekipa, która w 2009 roku powstała z inicjatywy Pawła Leszka , Radosława Krawecia oraz Piotra Leszka . Zespół tworzy eksperymentalny metal, a jego znakiem firmowym są dwa zestawy perkusyjne napędzane oczywiście przez dwóch pałkerów. Od niedawna instrumentalne wyczyny uzupełnia także przenikliwy wokal basisty. Po wydaniu pierwszego dema w lipcu 2011r. zespół spędził jesień na koncertowaniu u boku zespołów KAT, Acid Drinkers i Luxtorpeda, przeplatając koncerty z pracą nad pierwszym długogrającym albumem, który ma się pojawić jeszcze w tym roku

http://youtu.be/K6MZqPp8_cw

Skład:
Paweł „Basiorro” Leszek – gitara basowa, wokal
Radosław Kraweć – gitara
Miłosz Kraweć – perkusja
Bartłomiej Kraweć – gitara, wokal
Piotr Leszek - perkusja

HD

HD to młody olsztynski zespół, tworzony przez czterech muzyków. Bardziej różni, niż podobni. Ekspresywni, nastawieni na odbiór ślą po przewodach swoje dźwięki by zapewnić jak najlepszą jakość mieszanki rockowych stylów.  

 Skład grupy:
Rafał Gruda- vocal, gitara
Łukasz Berndt- gitara, vocal
Jakub Oczkowski- bas, vocal
Kamil Spittal- perkusja

Zabili Mi Żółwia

Polski zespół muzyczny powstały w połowie 1997 roku w małej miejscowości koło Bielska-Białej - Mazańcowicach. Został założony przez grupę przyjaciół. Muzycy łączą ze sobą muzykę ska, reggae oraz punk.
Do ważniejszych koncertów zagranych przez grupę można zaliczyć: koncert na festiwalu Winter Reggae w 2002 roku, występ na finale WOŚP w Warszawie w 2004 roku, występ w warszawskim klubie Stodoła w lutym 2004 wraz z Habakukiem, Daabem i innymi, występ na festiwalu „Nie Zabijaj” w Starym Olesnie w lipcu 2005,trasa koncertowa z serii Punky reggae live 2006, 2007. Obecnie zespół kontynuuje działalność koncertową w całej Polsce, nieustannie zwiększając ich częstotliwość.

http://youtu.be/3Uv5jwO4Oao

Skład:
Michał Wojnar - gł. wokal
Dominik Barnaś - bas
Karol Wieczorek - perkusja
Wojciech Homa – akordeon, klawisze
Jakub Wieczorek - gitara, 2 wokal

Neura

Olsztyński zespół Neura powstał w 2007 roku, swoją muzykę określają jako alternatywny rock z elementami popu. W roku 2011 rozpoczęli promocję swojego najnowszego demo „Synapsy”. Reprezentują destruktywny świat ubrany w piękne słowa. Misją grupy jest poruszenie choć jednej osoby w obojętnym tłumie.

http://youtu.be/SLnYf_tL4pI