Kortowiada 2012 16-20 maja 2012! Najlepsze juwenalia w Polsce!

Namiot Piątek

Focus

Fokus, właściwie Wojciech Alszer(ur. 13 marca 1980 w Katowicach) – polski raper i producent muzyczny, współtwórca Paktofoniki i Pokahontaz, współnominant do Paszportu „Polityki”, współlaureat Fryderyka i złotej płyty za album Paktofoniki „Kinematografia”. Współnominant do Fryderyka za album Pijanych Powietrzem – Zawieszeni w czasie i przestrzeni. Od 1996 roku w swojej karierze współpracował m.in. z takimi artystami jak: Pezet, Fisz, HST, Kaczor, DonGURALesko, O.S.T.R., Ras Luta, Abradab oraz PIH. W 2011 roku Alszer został sklasyfikowany na 14. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów wg magazynu Machina.

DJ one2one

DJ  one2one to postać działająca na scenie muzycznej od dwunastu lat. Jeden z pierwszych dj-ów  HH  w  Olsztynie.  Debiutanckie kroki pozwalał mu stawiać legendarny klub BOOMTOWN, w którym mógł bawić tłumy drapaniem winylowej płyty, organizowaniem koncertów HH i zapraszaniem dj-ów  z  innych miast (m. in. Deszczu Strugi, Eprom, Cent). Grywał we wszystkich ważniejszych klubach Olsztyna, klubach studenckich i wielu innych.

Zapraszany od lat do współpracy podczas Kortowiady Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Gościł w wielu klubach naszego miasta, regionu i kraju, a nawet za wielką wodą.  Osoba kreatywna i wczuwająca się wraz z tłumem w muzyczny nastrój. DJ lubiący stare, klasyczne brzmienie prawdziwego HH, RAPU, R&B, DANCEHALL, FUNK I DISCO.

 DJ one2one jest też jednym z założycieli Agencji Muzyczno- Artystycznej MassMusic w Olsztynie, gdzie znajdą Państwo idealną ofertę dla siebie, znajomych oraz firm, mając możliwość uzyskania pomocy w organizacji wszelkiego rodzaju uroczystości - wesel, imprez firmowych, klubowych, okolicznościowych, bankietów, urodzin itp. Firma MassMusic zapewni Państwu całościową oprawę muzyczną i artystyczną oraz udzieli wszelkiej innej pomocy, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. MassMusic w swojej ofercie posiada dj-ów, zespoły muzyczne, muzyków indywidualnych oraz artystów prezentujących zróżnicowane programy, będące gwarancją ciekawych i udanych imprez.

Procentee

Proceente (inaczej Procent), właściwie Michał Kosiorowski (ur. 16 maja 1981) - raper z Warszawy z dzielnicy Mokotów. Członek Szybkiego Szmalu. Brał udział w wielu bitwach freestyleowych, m.in. WBW, Microphone Masters. Wraz z Arturem Augustyniakiem prowadzi audycję w stacji Akademickie Radio Kampus.

Pierwsza jego płyta wydana nakładem wydawnictwa R.R.X. w 2004 roku nosiła tytuł Znaki Zapytania. Z tego albumu pochodzi utwór „P.S.T.” – pierwszy wspólny kawałek Procenta z Emazetem. Rok później wydali nielegal „EP: Emazet I Procent”. W 2007 roku ukazał się legalny album Jedyneczka. Warszawscy raperzy nagrali ponad 30 premierowych utworów. W wyniku selekcji tracklista została zawężona do 15 utworów, które składają się na wyjątkowo spójny album.

Słuchając "Jedyneczki" można usłyszeć takich gości jak: Szybki Szmal, WdoWa, Numer Raz, Jarosz, Frenchman (Jamal), Kfiat (Siła Dźwięq), Onar (Płomień 81), WN Drutz, Rudy MRW, Stopaa (SiedemŁez) oraz Ten Typ Mes (2cztery7). Za warstwę muzyczna płyty odpowiadają: Erio & Rytm, Święty, Malin, Kociołek, Rzensa, Kixnare, Ike i Dojczu, płyta zawiera także remixy w wykonaniu takich artystów jak Bruno i Żółty.

Pyskaty


Pyskaty, awłaściwie Przemysław Chojnacki urodzil się w 1977 roku w Warszawie. Jest polskim raperem. Chojnacki wcześniej występował pseudonimem Zeke oraz był liderem zespołu Edytoriał. Grupa zadebiutowała w 1997 w wytwórni B.E.A.T Records. Po rozwiązaniu Edytoriału wraz z Cygim założyli grupę Skazani na Sukcezz. Wraz z Pihem nakładem Camey Records wydał płytę pt. Na linii ognia. Po ponownym rozpadzie Skazanych na Sukcezz, Pyskaty rozpoczął karierą solową i dzięki Aptaun Records wydał solową płytę pt. Pysk w Pysk. 19 marca 2010 roku raper wziął udział w koncercie charytatywnym 4 The People na rzecz niesłyszących dzieci. Występ odbył się w poznańskim klubie Blue Note.