Kortowiada 2012 16-20 maja 2012! Najlepsze juwenalia w Polsce!

Szanty

Łydka Grubasa

„Hej, w pirackiej tawernie,
gdzie papugi gównem wali,
O godzinie siedemnastej oko mi wydłubali.”

 

Bracia studenci, czapki z głów! Nadchodzą „Oni!”

Miałeś kiedyś gorszy dzień, prawda? Piwo się wylało, wódka nie smakowała tak jak zawsze, a dziewczyna nie bacząc na tragedię którą przeżywasz, przebąkiwała coś o zerwaniu związku? W takim razie, poza kolejną zgrzewką chłodnego alkoholu mogła Ci poprawić humor tylko Łydka Grubasa! Powstała w 2002 roku olsztyńska formacja to prawdziwi wojownicy uśmiechu, templariusze absurdu i paladyni kreatywności, nigdy nie poddający się w walce z powagą. Polem bitwy będzie tym razem plaża Kortowska, w czwartek o godzinie 19:00 podczas Nocy Folkowej. Zigggy, Hipis, Korpus, Rud i Carlos, pokażą Wam czym naprawdę jest połączenie rocku oraz scenicznej abstrakcji!

O popularności zespołu może świadczyć ponad tysiąc słuchaczy na portalu muzycznym lastfm oraz dwa tysiące fanów na Facebooku. Oczywiście nie zapominajmy o ich świetnej stronie internetowej, gdzie będziecie mogli odsłuchać kawałków z dwóch bombowych płyt: „Bąża Woa” i „Stopa nie jest uniwersalna”.

 

The Ukrainian Folk

Ti zh mene pidmanula
Ti zh mene pidvela
Ti zh mene molodogo z uma-rozuma zvela.”


źródło: http://www.theukrainianfolk.pl/galeria
 
Weterani folk-rocka nadchodzą!
Szanowni państwo, z niekłamaną radością pragnę Wam zaprezentować kolejny, a tak odmienny od innych zespół. The Ukrainian Folk, to prawdziwi weterani sceny folkowej, którzy swoją karierę rozpoczęli w roku 1990! Już od dwudziestu dwóch lat pokazują swoim młodszym kolegom w fachu, jak naprawdę wygląda potężne, ukraińskie brzmienie i ciągle są niekwestionowanymi królami folku. W czwartek, o godzinie 19:00, na plaży Kortowskiej rozpocznie się Noc Folkowa, na której wystąpią również członkowie The Ukrainian Folk: Renat Kuźmiak (wokal), Mirosław Baranowski (gitara), Orest Ortyński (wokal/instrumenty klawiszowe), Wiesław Dudek (perkusja), Patryk Nakielski (skrzypce) i Miron Maciopa (wokal/gitara basowa). Potrzebujecie zachęty? Jeżeli Waszym zdaniem trzy znakomite płyty, występy w całej Europie oraz uznanie setek fanów to za mało – wejdźcie na oficjalną stronę The Ukrainian Folk i przesłuchajcie ich piosenek! Warto!
 

PropaBanda

Ach gdybyż narodów na świecie nie było,
Jak nam by się wtedy szczęśliwie tu żyło!
Dla dobra człowieka, dla szczęścia ludzkości
Złączonej w potężnym uścisku miłości
Aż z trzaskiem pękałyby kości

                                                   http://denisedesign.pl/klient/propabanda/wp-content/uploads/2012/04/minmax14.jpg

Wybuchowy, folkowy kocioł!

Justyna Jary (taniec/wokal), Marcin Maroszek (akordeon/wokal), Bartek Pydynkowski (gitara/wokal), Wojtek Gumiński (bas/wokal), Paweł Maruszak (perkusja) i Bartosz Smorągiewicz (klarnet/saksofon). Zapamiętajcie te imiona oraz nazwę PropaBanda, bo to właśnie ten zespół sprawi, że w Waszych żyłach krew popłynie szybciej a w sercu odezwie się tęsknota za taborem! Przygotujcie się na niesamowite połączenie muzyki polskiej, cygańskiej, bałkańskiej, słowackiej, ukraińskiej i węgierskiej! Pani Justyna, będzie jedyną kobietą-wokalistką podczas Nocy Folkowej, więc Panowie, gromkie brawa oraz pełne zachęty okrzyki będą mile widziane! Pokażcie na co stać olsztyńskich studentów i nie pozwólcie by jej występ przeszedł bez echa!

Jeżeli czujecie, że cygańska wolność, ukraińska duma czy bałkańska różnorodność to to, czego akurat potrzebujecie, koniecznie stawcie się w czwartek, na plaży Kortowskiej o godzinie 19:00! PropaBanda, ostatnia w kolejności ale nie najgorsza, pokaże Wam folk przez duże F! A na zachętę ich dwie, znakomite piosenki: klik i klik.

Biłyj Bereh

„Ой хто п'є  тому наливайте
Хто не п'є тому не давайте” 


Źródło: http://bilyjbereh.prv.pl/Foto/paslek/p4.JPG

Ukraińskie brzmienie na Kortowskiej scenie...

Wszystkich fanów ukraińskiej kultury czeka miła niespodzianka! W czwartek, podczas Nocy Folkowej o godzinie 19:00 zagra dla nas zespół Biłyj Bereh z Górowa Iławeckiego. Na scenie szaleć będą: „wolny jak wiatr w polu i na sercu swobodny” Martyn Bohun (wokal i gitara), tryskający poczuciem humoru Michał Kowyk (wokal i bass), ambitny Adrian Kokoszko (keyboard), zawsze opanowany i gotowy do działania Karol Mielczarek (puzon) oraz fan ciężkiej muzyki Mirosław Tymiec (perkusja). Ci czarujący panowie, na scenie są już od siedmiu lat, w 2009 roku wydali swoją pierwszą (mamy nadzieję, że nie ostatnią) płytę - „Wam”, a na koncie mają ponad sto koncertów w całym kraju oraz za granicą. Ich najsławniejszą piosenką jest „Pociłuj mene”.

Szukasz mocnych, ukraińskich wrażeń i autorskich piosenek opartych na tekstach ludowych? Zapraszamy serdecznie na plażę Kortowską!

 

Fervor

„Nadszedł czas
Pięknych wakacyjnych dni
W blasku słońca
Zanurzeni ja i Ty”

źródło: http://www.fervor.com.pl/foto/galeria/385250927643de84da83a0883d5d8051.jpg

 

Żar, zapał, ferwor!

„Chłopaki, wymiatacie! Wasza muzyka napełnia mnie megapozytywną energią!” pisze Kamila w komentarzach na stronie zespołu. „Genialni jesteście” dopowiada Ania. A Ola nie przebierając w słowach stwierdza „Byliście zajebiści, bawiłam się jak nigdy!”. Ciężko się nie zgodzić z tymi opiniami, działający od trzech lat Fervor podbija serca nie tylko dziewczyn, ale i wszystkich fanów muzyki  rockowej, z subtelną nutą indie, popu czy ska. Na scenie staną: Igor Kunicki (wokal), Igor Sztynio (perkusja), Michał Ciupa (bass), Igor Kornas (gitara), Andrzej Bryl (keyboard) i Paweł Szukis (gitara), którzy podbiją serca olsztynian swoją niezwykłą charyzmą oraz umiejętnościami. To kolejny zespół obok Biłyj Bereh, który swoje korzenie ma w Górowie Iławieckim, kolebce świetnej warmińsko-mazurskiej muzyki. Zapraszamy wszystkich w czwartek o godzinie 19:00 na plażę Kortowską gdzie odbędzie się Noc Folkowa! Na swojej stronie internetowej Fervor obiecuje: „Mega koncert, damy z siebie wszystko!”. Trzymamy za słowo!

A na zachętę dla osób które jeszcze się wahają – Piaskownica Marzeń!