17 maja 2012r. godzina 10:00 w Olsztynie piękna, słoneczna pogoda, lekki wietrzyk wieje od strony Kortowa, w tych jakże pięknych okolicznościach przyrody (a przynajmniej tak ma być ;)) rozpocznie się piąta Parada studentów UWM ulicami stolicy Warmii i Mazur. Czterokilometrowy, kolorowy korowód przedstawicieli wszystkich 16 wydziałów przemaszeruje od ulicy Piłsudskiego do Kortowa obwieszczając olsztyniakom nadejście najlepszego okresu roku akademickiego, a więc święta studentów - Kortowiady, kiedy to oni przejmują władzę nad Uniwersytetem z rąk Rektora!


KOLEJNOŚĆ WYDZIAŁÓW:
 1. Wydział Nauk Ekonomicznych
 2. Wydział Sztuki
 3. Wydział Nauki o Żywności
 4. Wydział Nauk Społecznych
 5. Wydział Prawa i Administracji
 6. Wydział Biologii i Biotechnologii
 7. Wydział Ochrony Środowiska i Rybactwa
 8. Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej
 9. Wydział Bioinżynierii Zwierząt
 10. Wydział Nauk Technicznych
 11. Wydział Teologii
 12. Wydział Humanistyczny
 13. Wydział Matematyki i Informatyki
 14. Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa
 15. Wydział Nauk Medycznych
 16. Wydział Medycyny Weterynaryjnej

PLAN PARADY:
- godz. 9:30  Parking przy Hali Urania. Występy artystyczne na placu.
- godz. 10.30  Start parady z parkingu obok Hali Urania – przemarsz PARADY STUDENTÓW
- godz. 11.10  Przekazanie kluczy do miasta (na scenie przed Wojewódzką Biblioteką Publiczną przekazanie władzy przez Prezydenta miasta Olsztyn). Jak co roku Prezydent miasta Olsztyn przekazuje klucz do miasta przewodniczącemu RUSS na czas trwania Juwenaliów.
- godz. 12.40  Przekazanie władzy nad Miasteczkiem Akademickim ( przed budynkiem Rektoratu przy wejściu do Kortowa  Rektor UWM  przekaże władze Przewodniczącemu Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego )   

PARADA STUENTÓW zakończy swój pochód w miasteczku akademickim KORTOWO na placu przy Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym UWM w Olsztynie, gdzie już o 13:00 rozpoczną się wybory najpiękniejszej studentki UWM.