Kortowiada 2012 16-20 maja 2012! Najlepsze juwenalia w Polsce!

Pozostałe imprezy

Zawody Siłowe

      Marzyłeś kiedyś o byciu strongmanem? Często oglądałeś Mariusza Pudzianowskiego w telewizji, ale nie miałeś okazji zobaczyć go na żywo? Lubisz męskie, opalone torsy i mięśnie zdolne stawić czoła największym ciężarom? Jeżeli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś lub odpowiedziałaś twierdząco, koniecznie musisz się stawić w sobotę, o godzinie 11:00 na stadionie głównym, gdzie odbędą się Zawody Siłowe. Zmierzą się w nich najtwardsi studenci Uniwerstytetu Warmińsko-Mazurskiego, gotowi dowieść swoich umiejętności przed wdzięczną (a przede wszystkim kobiecą) publicznością. Uczestnicy wezmą udział w takich konkurencjach jak spacer farmera, przeciąganie samochodu, przerzucanie opony czy martwy ciąg, a to nie wszystko! Rywalizacja będzie zażarta, nasi strongmani zjedli w swoim życiu niejednego stejka i będą walczyli aż do ostatniej kropli krwi (a raczej potu). Zapraszamy serdecznie, a zawodnikom życzymy powodzenia!

Regulamin ZAWODY SIŁOWE
 1. Organizatorem zawodów jest RUSS
 2. Zawody odbędą się dnia 19 maja o godzinie 11:00
 3. W zawodach mogą brać udział wyłącznie studenci UWM
 4. Zgłoszenia uczestników należy dokonać do dnia 17 maja do godziny 23:59
  • zgłoszenie należy przesłać na adres: zawody.kortowiada2012@gmail.com
  • w treści należy wpisać : imię, nazwisko, rok i kierunek studiów, nr legitymacji.
 5. Uczestnicy będą rywalizować w następujących konkurencjach:
  • spacer farmera (na czas) - Konkurencja polega na podniesieniu i jak najszybszym przejściu dystansu
   50 metrów z dwoma „walizkami” ważącymi 80 kg każda. 
  • przeciąganie samochodu (na czas) - W tej konkurencji liczy nie czas przeciągnięcia pojazdu ważącego około 1200 kilogramów na odcinku 70 metrów.
  • przerzucanie opony (na czas) - Rywalizacja w tej konkurencji polega na jak najszybszym wykonaniu
   10 przerzutów opony ważącej około 80kg.
  • trzymanie ciężaru na wyprostowanych rękach przed sobą (na czas) -Tu zawodnicy zmagać będą się z ciężarem 5 kg. Ciężar będzie trzymany przed sobą na wyprostowanych rękach.
  • podnoszenie belki (ilość podniesień) - Konkurencja polega na wykonaniu jak największej liczby podniesień belki ważącej 60 kg z klatki piersiowej nad głowę. Konkurencje kończy się w przypadku opuszczenia belki poniżej mostka.
  • martwy ciąg - Tu zmagać będziemy się z ciężarem 150 kg. Konkurencja polega na jak największej liczbie podniesień w trakcie 3 minut.
 6. W razie zaistnienia bliżej nieokreślonych przyczyn konkurencja może być zastąpiona inną lub po prostu organizator może z niej zrezygnować.
 7. Za 3 pierwsze miejsca przewidziane są statuetki i nagrody rzeczowe.
 8. Wszystkie kwestie sporne rozstrzyga organizator.

  A TAK BAWILIŚMY SIĘ ROK TEMU:

Bój Akademików

       Po raz kolejny, Kortowiadę uświetnią Międzyakademickie Zawody Sportowe, czyli BÓJ AKADEMIKÓW!!! 19 maja, na udeptanej ziemi stadionu głównego, staną czteroosobowe drużyny, które zmierzą się w pięciu wyczerpujacych konkurencjach. Pierwszą z nich, będzie wyścig na taczkach, sprawdzający komu należy się prawo jazdy kategorii T, a kto nie da rady i wróci do domu na piechotę. Drugą stanowi przeciąganie liny, wymagające tytanicznej krzepy! Trzecią, bieg w parach ze związaną nogą. Współpraca jest podstawą życia studenckiego ;) Olsztyńscy studenci znani są ze swej umiejętności pracy grupowej, chętnie dzielą się notatkami i (czasami) browarem. Czy udowodnią swój hart ducha i tym razem? Czwarta, wyścig w workach. Sprawdzian koordynacji oraz umiejętności, tylko dla najlepszych. A na koniec, legendarna konkurencja przed którą drżą wszyscy studenci. Niesławny bieg śmierci, podczas którego wielu zginęło, a nieliczni zdobyli wieczną chwałę. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez niezastąpioną Komisję Sędziowską.
        Zapraszamy w sobotę, na stadion główny o godzinie 13:00! Który akademik okaże się najlepszy? Kto będzie zwycięzcą, a kto sromotnie polegnie? Ile osób odniesie poważne rany w biegu śmierci? Sami się przekonajcie!
 

 
Regulamin Międzyakademickich Zawodów Sportowych
Bój Akademików KORTOWIADA 2012
 1. Międzyakademickie Zawody Sportowe – Bój Akademików KORTOWIADA 2012 odbywają się w Olsztynie na stadionie akademickim w dniu 19. maja 2012r.
 2. Zgłoszenia do dnia 17 maja należy kierować na adres roa@zak.olsztyn.pl  w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestników.
 3. Uczestnikami Zawodów są osoby zgłoszone jako drużyna licząca 4 osoby. Drużyny muszą się składać z mieszkańców danego akademika. Uczestnicy Zawodów są zobowiązani do ustnego oświadczenia w dniu zawodów, iż stan ich zdrowia umożliwia wzięcie udziału w zawodach.
 4. Do udziału w Zawodach dopuszcza się następujące składy drużyn: męskie, żeńsko-męskie i żeńskie. Jednakże w ramach ustalenia wyników nie będzie podziału na rodzaj osady.
 5. Rywalizacja będzie przebiegała w pięciu konkurencjach. Po cztery drużyny na raz.
  • Wyścig na taczkach
  • Przeciąganie liny
  • Bieg w parach ze związaną nogą
  • Wyścig w workach
  • Bieg śmierci
 6. W zawodach należy jak najszybciej pokonać dystans zgodnie z założeniami danej konkurencji (nie dot. przeciągania liny). Za każdą konkurencję będą przyznawane punkty na podstawie listy rezultatów czasowych danej konkurencji (nie dot. przeciągania liny). Konkurencja „przeciąganie liny” prowadzona będzie w systemie PLAY-OF, zawodnicy muszą posiadać obuwie sportowe na płaskiej podeszwie (typu ADIDAS) w przeciwnym przypadku drużyna zostaje zdyskwalifikowana. Runda startowa i tor zostaną przydzielone poszczególnym drużynom na podstawie losowania numeru startowego. Kolejność drużyn będzie rozlosowana przez komisję złożoną z członków prezydium ROA i podana do wcześniejszej wiadomości. Ten sam numer startowy obowiązywać będzie drużynę w każdej konkurencji. W klasyfikacji generalnej decydować będzie suma punktów uzyskanych w 5 konkurencjach. Nieukończenie lub dyskwalifikacja w którejkolwiek z konkurencji jest równoznaczna z uzyskaniem 0 ilości punktów za daną konkurencję. Pomiarem czasu będzie zajmowała się Komisja Sędziowska.
 7. Wszyscy zawodnicy podczas startu muszą być względnie trzeźwi[1].

[1] Względnie oznacza by organizator się nie połapał że zawodnik jest nietrzeźwy. W przydatku wykrycia przez organizatora drużyna ma 10 minut na zmianę zawodnika na względnie trzeźwego.

Śniadanie na Plaży Kortowskiej

W niedzielę, po trzech dniach boju, spotykamy się wczesnym rankiem (o godzinie 11:00) na plaży kortowskiej na tradycyjnym śniadaniu. Studenci, którym uda się przeżyć sobotni MegaKoncert, zostaną nagrodzeni grillowanymi, świetnie wysmażonymi, przyprawionymi oraz chrupiącymi kiełbaskami, które będą mogli skonsumować pośród jedynej w swoim rodzaju braci studenckiej, szykując się na kolejny dzień Kortowiady. Oczywiście nie zabraknie naszej tradycyjnej jajecznicy z conajmniej 1200 jaj, przyrządzanej w wielkim kotle za pomocą łopaty. O jej wykwintnym smaku przekonają się jednak tylko ci, którym uda się wykrzesać jeszcze trochę siły i zawitać do nas w ten słoneczny, miejmy nadzieję, poranek.

Taniec z Ogniem

Czwartkową noc rozjaśni nam grupa eXodus z Ostródy, prezentując mistyczną sztukę, jaką jest taniec z ogniem. Przez 9 lat kariery nazbierali już sporo sukcesów w przeróżynch konkursach i przeglądach grup typu fireshow w Polsce. Warto również zaznaczyć, że grupa ta jest organizatorem największego w Polsce festiwalu ognia (www.festiwalognia.pl), a ich występy można zobaczyć nie tylko w całej Polsce, ale i za granicą.

Jeśli lubisz tajemnice i igranie z ogniem; jeśli chcesz przekonać się, czy tancerzom uda się poskromić żywioł, z pewnością znajdziesz się w czwartek o 21:30 na stadionie akademickim. My tam będziemy.

Zawody Kajakowe

       Zawody kajakowe pomiedzy dziekanami wydziałów są imprezą organizowaną od kilkunastu lat. Konkurencja cieszy się dużą popularnością. Miejscem, gdzie zawodnicy zmagają się o mistrzostwo jest Jezioro Kortowskie. Impreza odbywa się w dniu 18 maja 2012 rok o godz. 10:00. W skład zawodów kajakowcyh chodzą dwie konkurencje:
1)      sprint kajakowy 2x 50m
2)      płynięcie kajakiem tyłem do przodu 50m
Wygrywa drużyna, która uzyska najszybszy czas oraz największa ilość punktów. Wyposażenie uczestników to:
Kajak turystyczny – szt. 1
Wiosło – szt. 2
Kamizelka Asekuracyjna – szt. 2
Zawodnicy to:
Dziekan – szt. 1
Student – szt. 1 ;)

Tak wygląda przepis na dobrą zabawę. Ale co my będziemy Wam pisać... Wbijacie w piątek od godziny 10:00 na Plażę Kortowską, a przekonacie się sami!

Regulamin Zawodów Kajakowych
 1. Zawody Kajakowe odbywają się w Olsztynie na Jeziorze Kortowskim w dniu 18 maja 2012 r.
 2. Zgłoszenia do dnia 13 maja należy kierować na adres kajaki.kortowiada@gmail.com , w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestników w przypadku dziekanów także tytuł naukowy.
 3. Uczestnikami zawodów są osoby zgłoszone jako osada licząca 2 osoby. Osady muszą się składać z przedstawiciela kolegium dziekańskiego oraz studenta danego wydziału. Uczestnicy zawodów są zobowiązani do ustnego oświadczenia w dniu zawodów, iż stan ich zdrowia umożliwia wzięcie udziału w zawodach. Każdy uczestnik zobowiązany jest także odbyć rozgrzewkę, która rozpocznie się o godzinie 09:45 na plaży kortowskiej.
 4. Do udziału w zawodach dopuszcza się następujące składy osad: męskie, żeńsko-męskie i żeńskie. Jednakże w ramach ustaleń wyników nie będzie podziału na rodzaj osady.
 5. Rywalizacja będzie przebiegała w dwóch konkurencjach na torach o długości 50m każdy. Po jednej osadzie na raz.
  • sprint kajakowy 2x 50m
  • płynięcie kajakiem tyłem do przodu 50m
 6. W zawodach należy jak najszybciej pokonać dystans zgodnie z założeniami danej konkurencji. Za każdą konkurencję będą przyznawane punkty na podstawie listy rezultatów czasowych danej konkurencji. Szczegółowa punktacja przedstawiona zostanie na odprawie w dniu 18.05.12r godzina 10:00. Runda startowa i tor zostaną przydzielone poszczególnym osadom na podstawie losowania numeru startowego na odprawie w dniu 18.05.12r. Ten sam numer startowy obowiązywać będzie osadę w dwóch konkurencjach.
 7. Punktacja:
  • członek kolegium dziekańskiego 10 punktów, wykładowca z tytułem naukowym dr lub dr hab., w przypadku magistrów punktów nie przewidziano.
 8. W klasyfikacji generalnej decydować będzie suma punktów uzyskanych w 2 konkurencjach. Nieukończenie lub dyskwalifikacja w którejkolwiek z konkurencji jest równoznaczna z uzyskaniem 0 ilości punktów za daną konkurencję. Pomiarem czasu będzie zajmowała się Komisja Sędziowska.
 9. Zawody odbywają się na 2-osobowych kajakach turystycznych, dostarczonych przez Organizatora. Ponadto Organizator zapewnia: 2 wiosła i 2 kamizelki asekuracyjne na kajak.
 10. Wszyscy zawodnicy podczas startu muszą mieć na sobie kamizelki asekuracyjne i być względnie trzeźwi[1].
 11. W sytuacjach spornych i w razie protestów ostateczna decyzja zależy od organizatora.

[1] Względnie oznacza by organizator się nie połapał, że zawodnik jest nietrzeźwy. W przydatku wykrycia przez organizatora osada ma 10 minut na zmianę zawodnika na względnie trzeźwego.

Mecz Błotny

Niedziela to czas odpoczynku po piątkowo-sobotnich szaleństwach koncertowych. Studenci różnie spędzają ten ostatni dzień Kortowiady. Jedym z lepszych sposobów zrelaksowania się, jest dopingowanie drużyn w meczu błotnym, tradycyjnie już organizowanym przez Wydział Bioinżynierii Zwierząt wraz z RUSS-em.

Usiądź wygodnie na trybunach i zobacz na żywo pasję z jaką Zawodniczki i Zawodnicy taplają się w błocie, by zdobyć bramkę. Poczuj dreszcz emocji. Wybierz swoich faworytów i zagrzewaj ich do walki. Z Twoją pomocą na pewno zdobędą upragniony puchar ;)

Mecz Błotny tradycyjnie odbędzie się w niedzielę w Ośrodku Jeździeckim na Kortowie III, start godzina 15.00. Tegoroczny mecz jest już 51 w historii. Jak zawsze zagrają drużyny: studentów i kadry Wydziału Bioinżynierii Zwierząt oraz RUSS. Nowością natomiast jest udział drużyny "BABEK". Jest to niepowtarzalna okazja żeby potaplać się w błocie a przy okazji dobrze się bawić ;)