Kortowiada 2012 16-20 maja 2012! Najlepsze juwenalia w Polsce!

Pozostałe imprezy

Mecz Błotny

Niedziela to czas odpoczynku po piątkowo-sobotnich szaleństwach koncertowych. Studenci różnie spędzają ten ostatni dzień Kortowiady. Jedym z lepszych sposobów zrelaksowania się, jest dopingowanie drużyn w meczu błotnym, tradycyjnie już organizowanym przez Wydział Bioinżynierii Zwierząt wraz z RUSS-em.

Usiądź wygodnie na trybunach i zobacz na żywo pasję z jaką Zawodniczki i Zawodnicy taplają się w błocie, by zdobyć bramkę. Poczuj dreszcz emocji. Wybierz swoich faworytów i zagrzewaj ich do walki. Z Twoją pomocą na pewno zdobędą upragniony puchar ;)

Mecz Błotny tradycyjnie odbędzie się w niedzielę w Ośrodku Jeździeckim na Kortowie III, start godzina 15.00. Tegoroczny mecz jest już 51 w historii. Jak zawsze zagrają drużyny: studentów i kadry Wydziału Bioinżynierii Zwierząt oraz RUSS. Nowością natomiast jest udział drużyny "BABEK". Jest to niepowtarzalna okazja żeby potaplać się w błocie a przy okazji dobrze się bawić ;)

Taniec z Ogniem

Czwartkową noc rozjaśni nam grupa eXodus z Ostródy, prezentując mistyczną sztukę, jaką jest taniec z ogniem. Przez 9 lat kariery nazbierali już sporo sukcesów w przeróżynch konkursach i przeglądach grup typu fireshow w Polsce. Warto również zaznaczyć, że grupa ta jest organizatorem największego w Polsce festiwalu ognia (www.festiwalognia.pl), a ich występy można zobaczyć nie tylko w całej Polsce, ale i za granicą.

Jeśli lubisz tajemnice i igranie z ogniem; jeśli chcesz przekonać się, czy tancerzom uda się poskromić żywioł, z pewnością znajdziesz się w czwartek o 21:30 na stadionie akademickim. My tam będziemy.

Zawody Siłowe

      Marzyłeś kiedyś o byciu strongmanem? Często oglądałeś Mariusza Pudzianowskiego w telewizji, ale nie miałeś okazji zobaczyć go na żywo? Lubisz męskie, opalone torsy i mięśnie zdolne stawić czoła największym ciężarom? Jeżeli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś lub odpowiedziałaś twierdząco, koniecznie musisz się stawić w sobotę, o godzinie 11:00 na stadionie głównym, gdzie odbędą się Zawody Siłowe. Zmierzą się w nich najtwardsi studenci Uniwerstytetu Warmińsko-Mazurskiego, gotowi dowieść swoich umiejętności przed wdzięczną (a przede wszystkim kobiecą) publicznością. Uczestnicy wezmą udział w takich konkurencjach jak spacer farmera, przeciąganie samochodu, przerzucanie opony czy martwy ciąg, a to nie wszystko! Rywalizacja będzie zażarta, nasi strongmani zjedli w swoim życiu niejednego stejka i będą walczyli aż do ostatniej kropli krwi (a raczej potu). Zapraszamy serdecznie, a zawodnikom życzymy powodzenia!

Regulamin ZAWODY SIŁOWE
 1. Organizatorem zawodów jest RUSS
 2. Zawody odbędą się dnia 19 maja o godzinie 11:00
 3. W zawodach mogą brać udział wyłącznie studenci UWM
 4. Zgłoszenia uczestników należy dokonać do dnia 17 maja do godziny 23:59
  • zgłoszenie należy przesłać na adres: zawody.kortowiada2012@gmail.com
  • w treści należy wpisać : imię, nazwisko, rok i kierunek studiów, nr legitymacji.
 5. Uczestnicy będą rywalizować w następujących konkurencjach:
  • spacer farmera (na czas) - Konkurencja polega na podniesieniu i jak najszybszym przejściu dystansu
   50 metrów z dwoma „walizkami” ważącymi 80 kg każda. 
  • przeciąganie samochodu (na czas) - W tej konkurencji liczy nie czas przeciągnięcia pojazdu ważącego około 1200 kilogramów na odcinku 70 metrów.
  • przerzucanie opony (na czas) - Rywalizacja w tej konkurencji polega na jak najszybszym wykonaniu
   10 przerzutów opony ważącej około 80kg.
  • trzymanie ciężaru na wyprostowanych rękach przed sobą (na czas) -Tu zawodnicy zmagać będą się z ciężarem 5 kg. Ciężar będzie trzymany przed sobą na wyprostowanych rękach.
  • podnoszenie belki (ilość podniesień) - Konkurencja polega na wykonaniu jak największej liczby podniesień belki ważącej 60 kg z klatki piersiowej nad głowę. Konkurencje kończy się w przypadku opuszczenia belki poniżej mostka.
  • martwy ciąg - Tu zmagać będziemy się z ciężarem 150 kg. Konkurencja polega na jak największej liczbie podniesień w trakcie 3 minut.
 6. W razie zaistnienia bliżej nieokreślonych przyczyn konkurencja może być zastąpiona inną lub po prostu organizator może z niej zrezygnować.
 7. Za 3 pierwsze miejsca przewidziane są statuetki i nagrody rzeczowe.
 8. Wszystkie kwestie sporne rozstrzyga organizator.

  A TAK BAWILIŚMY SIĘ ROK TEMU:

Śniadanie na Plaży Kortowskiej

W niedzielę, po trzech dniach boju, spotykamy się wczesnym rankiem (o godzinie 11:00) na plaży kortowskiej na tradycyjnym śniadaniu. Studenci, którym uda się przeżyć sobotni MegaKoncert, zostaną nagrodzeni grillowanymi, świetnie wysmażonymi, przyprawionymi oraz chrupiącymi kiełbaskami, które będą mogli skonsumować pośród jedynej w swoim rodzaju braci studenckiej, szykując się na kolejny dzień Kortowiady. Oczywiście nie zabraknie naszej tradycyjnej jajecznicy z conajmniej 1200 jaj, przyrządzanej w wielkim kotle za pomocą łopaty. O jej wykwintnym smaku przekonają się jednak tylko ci, którym uda się wykrzesać jeszcze trochę siły i zawitać do nas w ten słoneczny, miejmy nadzieję, poranek.

Bój Akademików

       Po raz kolejny, Kortowiadę uświetnią Międzyakademickie Zawody Sportowe, czyli BÓJ AKADEMIKÓW!!! 19 maja, na udeptanej ziemi stadionu głównego, staną czteroosobowe drużyny, które zmierzą się w pięciu wyczerpujacych konkurencjach. Pierwszą z nich, będzie wyścig na taczkach, sprawdzający komu należy się prawo jazdy kategorii T, a kto nie da rady i wróci do domu na piechotę. Drugą stanowi przeciąganie liny, wymagające tytanicznej krzepy! Trzecią, bieg w parach ze związaną nogą. Współpraca jest podstawą życia studenckiego ;) Olsztyńscy studenci znani są ze swej umiejętności pracy grupowej, chętnie dzielą się notatkami i (czasami) browarem. Czy udowodnią swój hart ducha i tym razem? Czwarta, wyścig w workach. Sprawdzian koordynacji oraz umiejętności, tylko dla najlepszych. A na koniec, legendarna konkurencja przed którą drżą wszyscy studenci. Niesławny bieg śmierci, podczas którego wielu zginęło, a nieliczni zdobyli wieczną chwałę. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez niezastąpioną Komisję Sędziowską.
        Zapraszamy w sobotę, na stadion główny o godzinie 13:00! Który akademik okaże się najlepszy? Kto będzie zwycięzcą, a kto sromotnie polegnie? Ile osób odniesie poważne rany w biegu śmierci? Sami się przekonajcie!
 

 
Regulamin Międzyakademickich Zawodów Sportowych
Bój Akademików KORTOWIADA 2012
 1. Międzyakademickie Zawody Sportowe – Bój Akademików KORTOWIADA 2012 odbywają się w Olsztynie na stadionie akademickim w dniu 19. maja 2012r.
 2. Zgłoszenia do dnia 17 maja należy kierować na adres roa@zak.olsztyn.pl  w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestników.
 3. Uczestnikami Zawodów są osoby zgłoszone jako drużyna licząca 4 osoby. Drużyny muszą się składać z mieszkańców danego akademika. Uczestnicy Zawodów są zobowiązani do ustnego oświadczenia w dniu zawodów, iż stan ich zdrowia umożliwia wzięcie udziału w zawodach.
 4. Do udziału w Zawodach dopuszcza się następujące składy drużyn: męskie, żeńsko-męskie i żeńskie. Jednakże w ramach ustalenia wyników nie będzie podziału na rodzaj osady.
 5. Rywalizacja będzie przebiegała w pięciu konkurencjach. Po cztery drużyny na raz.
  • Wyścig na taczkach
  • Przeciąganie liny
  • Bieg w parach ze związaną nogą
  • Wyścig w workach
  • Bieg śmierci
 6. W zawodach należy jak najszybciej pokonać dystans zgodnie z założeniami danej konkurencji (nie dot. przeciągania liny). Za każdą konkurencję będą przyznawane punkty na podstawie listy rezultatów czasowych danej konkurencji (nie dot. przeciągania liny). Konkurencja „przeciąganie liny” prowadzona będzie w systemie PLAY-OF, zawodnicy muszą posiadać obuwie sportowe na płaskiej podeszwie (typu ADIDAS) w przeciwnym przypadku drużyna zostaje zdyskwalifikowana. Runda startowa i tor zostaną przydzielone poszczególnym drużynom na podstawie losowania numeru startowego. Kolejność drużyn będzie rozlosowana przez komisję złożoną z członków prezydium ROA i podana do wcześniejszej wiadomości. Ten sam numer startowy obowiązywać będzie drużynę w każdej konkurencji. W klasyfikacji generalnej decydować będzie suma punktów uzyskanych w 5 konkurencjach. Nieukończenie lub dyskwalifikacja w którejkolwiek z konkurencji jest równoznaczna z uzyskaniem 0 ilości punktów za daną konkurencję. Pomiarem czasu będzie zajmowała się Komisja Sędziowska.
 7. Wszyscy zawodnicy podczas startu muszą być względnie trzeźwi[1].

[1] Względnie oznacza by organizator się nie połapał że zawodnik jest nietrzeźwy. W przydatku wykrycia przez organizatora drużyna ma 10 minut na zmianę zawodnika na względnie trzeźwego.

Zawody Kajakowe

       Zawody kajakowe pomiedzy dziekanami wydziałów są imprezą organizowaną od kilkunastu lat. Konkurencja cieszy się dużą popularnością. Miejscem, gdzie zawodnicy zmagają się o mistrzostwo jest Jezioro Kortowskie. Impreza odbywa się w dniu 18 maja 2012 rok o godz. 10:00. W skład zawodów kajakowcyh chodzą dwie konkurencje:
1)      sprint kajakowy 2x 50m
2)      płynięcie kajakiem tyłem do przodu 50m
Wygrywa drużyna, która uzyska najszybszy czas oraz największa ilość punktów. Wyposażenie uczestników to:
Kajak turystyczny – szt. 1
Wiosło – szt. 2
Kamizelka Asekuracyjna – szt. 2
Zawodnicy to:
Dziekan – szt. 1
Student – szt. 1 ;)

Tak wygląda przepis na dobrą zabawę. Ale co my będziemy Wam pisać... Wbijacie w piątek od godziny 10:00 na Plażę Kortowską, a przekonacie się sami!

Regulamin Zawodów Kajakowych
 1. Zawody Kajakowe odbywają się w Olsztynie na Jeziorze Kortowskim w dniu 18 maja 2012 r.
 2. Zgłoszenia do dnia 13 maja należy kierować na adres kajaki.kortowiada@gmail.com , w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestników w przypadku dziekanów także tytuł naukowy.
 3. Uczestnikami zawodów są osoby zgłoszone jako osada licząca 2 osoby. Osady muszą się składać z przedstawiciela kolegium dziekańskiego oraz studenta danego wydziału. Uczestnicy zawodów są zobowiązani do ustnego oświadczenia w dniu zawodów, iż stan ich zdrowia umożliwia wzięcie udziału w zawodach. Każdy uczestnik zobowiązany jest także odbyć rozgrzewkę, która rozpocznie się o godzinie 09:45 na plaży kortowskiej.
 4. Do udziału w zawodach dopuszcza się następujące składy osad: męskie, żeńsko-męskie i żeńskie. Jednakże w ramach ustaleń wyników nie będzie podziału na rodzaj osady.
 5. Rywalizacja będzie przebiegała w dwóch konkurencjach na torach o długości 50m każdy. Po jednej osadzie na raz.
  • sprint kajakowy 2x 50m
  • płynięcie kajakiem tyłem do przodu 50m
 6. W zawodach należy jak najszybciej pokonać dystans zgodnie z założeniami danej konkurencji. Za każdą konkurencję będą przyznawane punkty na podstawie listy rezultatów czasowych danej konkurencji. Szczegółowa punktacja przedstawiona zostanie na odprawie w dniu 18.05.12r godzina 10:00. Runda startowa i tor zostaną przydzielone poszczególnym osadom na podstawie losowania numeru startowego na odprawie w dniu 18.05.12r. Ten sam numer startowy obowiązywać będzie osadę w dwóch konkurencjach.
 7. Punktacja:
  • członek kolegium dziekańskiego 10 punktów, wykładowca z tytułem naukowym dr lub dr hab., w przypadku magistrów punktów nie przewidziano.
 8. W klasyfikacji generalnej decydować będzie suma punktów uzyskanych w 2 konkurencjach. Nieukończenie lub dyskwalifikacja w którejkolwiek z konkurencji jest równoznaczna z uzyskaniem 0 ilości punktów za daną konkurencję. Pomiarem czasu będzie zajmowała się Komisja Sędziowska.
 9. Zawody odbywają się na 2-osobowych kajakach turystycznych, dostarczonych przez Organizatora. Ponadto Organizator zapewnia: 2 wiosła i 2 kamizelki asekuracyjne na kajak.
 10. Wszyscy zawodnicy podczas startu muszą mieć na sobie kamizelki asekuracyjne i być względnie trzeźwi[1].
 11. W sytuacjach spornych i w razie protestów ostateczna decyzja zależy od organizatora.

[1] Względnie oznacza by organizator się nie połapał, że zawodnik jest nietrzeźwy. W przydatku wykrycia przez organizatora osada ma 10 minut na zmianę zawodnika na względnie trzeźwego.