Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce!

23-26 maja 2013

Kabareton i Poezja Śpiewana

Kabareton

Kabaret SMILE

SMILE [smajl] to angielskie słowo oznaczające UŚMIECH. W języku polskim słowo jest nazwą własną kabaretu z Lublina. Misja kabaretu jest mocno związana z jego nazwą – śmieszyć. Trzech artystów bacznie obserwujących otaczającą nas rzeczywistość przenosi na scenę postacie i sytuacja
jakie są nam wszystkim bliskie z życia codziennego. W programie zobaczymy słynnego Stanisława kierowcę TIRa, realizację programu typu „talent show” od tzw. kuchni, ciężką pracę nauczyciela czy też niemniej ciekawą sytuację w jakiej znalazł się absolwent. Smile to nie tylko skecze – to również piosenki wykonywane na najwyższym poziomie, co usłyszeć można w znanym Hymnie „Bździszewa” czy piosence z repertuaru Adele.


Kabaret występuje w wielu realizacjach telewizyjnych, w 2013 roku jest współautorem programu „na żywo” w TVP2 pt.: „Dzięki Bogu Już  weekend”.

Kabaret z Nazwy

Kabaret Z Nazwy został założony w 2006 roku w Olsztynie przez grupę młodych, zdolnych fanów kabaretu. Z czasem możliwość występów i zabawa na scenie przerodziła się w pasję i sposób na spędzenie każdej wolnej chwili. Dzisiejszy KZN to 3 osoby: Sławek, Tomek i Łukasz. Liczne przeglądy kabaretowe i imprezy plenerowe czy integracyjne, na których staramy się promować Olsztyn, są dla nas okazją do zdobywania doświadczenia
i praktyki w trudnej sztuce aktorskiej. Nasze życie to kabaret, a uśmiech na twarzach widowni jest najlepszą zapłatą za długie godziny spędzone na próbach i przygotowaniach do występów.

Poezja Śpiewana

Crossover

Crossover to krakowska dynamiczna inicjatywa artystyczna – tworzony na żywo dialog poezji, muzyki i sztuk wizualnych. Czytane przez autorów wiersze korespondują z muzyką didżejów, co uzupełniają komentujące ich dialog wizualizacje. Do każdego przedstawienia autorzy podchodzą i przygotowują się indywidualnie, każde zawiera w sobie elementy improwizacji, każde więc jest inne. W zakresie muzyki, projekt mieści  się przede wszystkim w klimatach ambient, minimal i downtempo, ale publiczność może zostać zaskoczona przejściem w nieco ostrzejsze rejestry, takie jak dubstep czy drum’n’bass.
Program po raz pierwszy zaprezentowany został na festiwalu Poetyckie Derby Krakowa, kiedy poeci, didżeje i wizualizator zdecydowali się na pełną improwizację. Inicjatywa została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność, co zaowocowało zainicjowaniem projektu Crossover.
W każdym mieście, do którego przyjeżdża Crossover, do współpracy i konfrontacji zapraszani są dwaj poeci, którzy prezentują swoje wiersze razem z wizualizacjami oraz improwizowaną muzyką naszych didżejów. Za każdym razem na scenie występuje jednocześnie dziewięć osób podejmujących dialog za pomocą tworzonych przez siebie sztuk.

http://www.youtube.com/watch?v=NxtcyNuw7Lw&list=FLkmcCbYQdznIqUSpOa1TVig

CZERWONY TULIPAN

CZERWONY TULIPAN  to pięć artystycznych indywidualności:
Stefan Brzozowski - kompozytor , wokalista , gitarzysta i "szef", odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu;

Ewa Cichocka -wokalistka , recytatorka , tancerka , artystka z dużym temperamentem, posiada rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu;

Krystyna Świątecka - wokalistka i flecistka zamknięta w sobie , oszczędna w środkach , wzruszająca liryzmem , uduchowiona;

Andrzej Czamara - fenomenalny gitarzysta , zatopiony całkowicie w swoim instrumencie, który opanował perfekcyjnie ;

Andrzej Dondalski - gitarzysta basowy z "rockowym rodowodem".

Tak scharakteryzował zespół Władysław Kamać - miłośnik i przyjaciel zespołu .
CZERWONY TULIPAN tworzy i śpiewa   „piosenki uczucia" - poetyckie, tworzy i śpiewa piosenki kabaretowe, zawsze literackie , lub jak nazywają  je niektórzy - "piosenki artystyczne", współpracuje z "Kabaretową Sceną Trójki", należy do "Krainy Łagodności" Gra koncerty w całej Polsce. Koncertował w Europie (Francja, Niemcy, Belgia, Rosja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa , Ukraina), był z koncertami w USA i w Kanadzie. Związany z Olsztynem oraz Warmią i Mazurami - nie tylko miejscem zamieszkania, tu bowiem powstał w 1985r. Inicjuje koncerty oraz przeglądy i festiwale na terenie Warmii i Mazur. Brał udział w wielu programach Radiowych i Telewizyjnych. Wydał 12 płyt CD ... oraz w 2008 roku album DVD  (z płytą CD), zatytułowany : "OBRAZY  i obrazki" - koncert na zamku w OLSZTYNIE .

Skomentuj wpis - zapraszamy do dyskusji