Bój wydziałów

Wśród kolorowych strojów, zabawnych scenek i wymyślnych choreografii, studenci walczyli na scenie na Boju Wydziałów. Jak zwykle zachwycili nie tylko pomysłowością ale i zaangażowaniem, przez co jury miało niełatwe zadanie przy wyborze.

"Zachodni wiatr spienione goni fale" oraz "Po prawej godność, polewaj dalej" to były tematy tegorocznych scenek.

Inwencja twórcza była zadziwiająca. Mogliśmy spotkać Asteriksa i Obelixa, syreny wyłaniające się z morskich fal, tańczących raperów, czy mobilną wannę, to wszystko w układach pełnych skoków, unoszeń i piruetów.

Rownież dziekani wraz ze swoimi zespołami prezentowali się profesjonalnie wyraźnie wczuli się w klimat. Tańczyli skomplikowane tańce, prezentowali stroje i jednocześnie dobrze się bawili ze swoimi studentami. 

Ostatecznie, zwycięzcą rywalizacji okazał się Wydział  Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Tuż za nim, uplasowały się kolejno Wydział Nauk Ekonomicznych oraz Wydział Medycyny Weterynaryjnej.

Dodatkowo za najlepsze przebranie statuetkę otrzymali:

I miejsce: Prodziekan ds planów i programu kształcenia Wydziału Nauk Ekonomicznych dr Tomasz Wierzejski,

II miejsce: Prodziekan ds. studenckich Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa  prof. dr hab. Stanisław Sienkiewicz

III miejsce Dziekan główny i prodziekan ds. studenckich dr hab. Jan Jakóbowski, prof. UWM, dr Aleksandra Kiślak-Malinowska

 

Relację przygotował Media Team:

Tekst: Joanna Chrostowska

Foto: Filip Połoch, Jan Grudzina, Patryk Ratajczak