I Dzień Kortowiady - Środa!

Kortowiadowa środa to przede wszystkim wydarzenia sportowe. O godzinie 15:00 zapraszamy na stadion główny, gdzie rozpocznie i zakończy się III Kortowiadowy Bieg Przełajowy. W tym roku zawodnicy zmierzą się ze sobą na dystansie 5800 metrów.

O 15:00 również przekonamy się, który akademik w tym roku został najlepiej udekorowany. „Wystrój Akademików” to nieodłączny element Kortowiady, podczas którego mieszkańcy „DS’ów” muszą wykazać się zdolnościami plastycznymi. Który akademik wygra w tym roku? Zwycięzców wyłoni jury konkursowe.

O godzinie 17:00 czekają na nas kolejne dwa wydarzenia. Pierwsze z nich to IV Integracyjny Mecz Koszykówki Na Wózkach. Mecz odbędzie się na hali sportowej przy ulicy Prawocheńskiego. Wszyscy Ci, którzy nie wybierają się na halę, mogą udać się na stadion główny, gdzie odbędzie się „Zumba w rytmie Korto!”. W tym roku poprowadzą ją najlepsi instruktorzy z Olsztyna oraz goście z całej Polski.

O godzinie 18:00 zapraszamy na stadion główny, gdzie odbędzie się mecz pokazowy „Hatowiada Ultimate Frisbee”. Dwie dwunastoosobowe drużyny zaprezentują na czym polega idea sportu, który cieszy się coraz większą popularnością.

Na zakończenie kortowiadowej środy zapraszamy na kort tenisowy obok plaży kortowskiej, gdzie odbędzie się najcichsza impreza juwenaliów – Silent Party. Wszyscy studenci biorący udział w tym wydarzeniu, otrzymają na czas jego trwania specjalne, bezprzewodowe słuchawki, dzięki którym będą mogli wybrać jeden z trzech kanałów muzycznych. O niepowtarzalny klimat zadba trzech olsztyńskich DJ’ów: DJ Cezar, DJ Carter oraz DJ Jack Grand.

Przypominamy również, że godziny rektorskie rozpoczynają się o 17:00. Oficjalne rozpoczęcie Kortowiady oraz symboliczne przekazanie władzy już jutro podczas Parady Wydziałów Ulicami Olsztyna!