III dzień Kortowiady - piątek!

Kortowiadowy piątek to początek koncertów na Górce Kortowskiej!Rozpocznie się jednak od Turnieju Gier Komputerowych, który będzie miał miejsce w Regionalnym Centrum Informatycznym. Spragnieni rywalizacji gracze będą mogli sprawdzić się podczas rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Drużyny będą składały się z 5 zawodników + 1 rezerwowego.

O 11:00 przy Jeziorze Kortowskim rozpocznie się tegoroczna edycja Must be the Dziekan. Jak co roku więc w tych zawodach wystartują pary z poszczególnych wydziałów, które będą się składać z dziekana oraz ze studenta. Zawody będą składać się z trzech części, czyli z wyścigu kajakiem, walki o wpisy do indeksu oraz wyścigu rowerem.

O 13:00 na Stadionie Głównym ruszy Bój Wydziałów. Studenci oraz dziekani ze wszystkich wydziałów zaprezentują się podczas tematycznych scenek aktorsko-tanecznych, można więc będzie podziwiać zarówno umiejętności aktorskie przedstawicieli wydziałów, jak i ich pomysłowość dotyczącą choreografii, a także i scenografii. „Zachodni wiatr spienione goni fale” oraz „Po prawej godność, polewaj dalej” to tematy tegorocznych scenek.

Po godzinie 16:00 rozpocznie się przegląd młodych kapel, czyli Kortofest, podczas którego zaprezentuje się szereg zespołów, które nie tylko pokażą się szerszej publiczności, ale także zawalczą o sporą pulę nagród fundowane przez sponsorów: Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego, Radio UWM FM, Iron Media, Baton Rouge Guitars, Klotz, Kӧnig & Meyer.

W piątek o 17:30 rozpocznie się chyba najbardziej oczekiwane wydarzenie olsztyńskich juwenaliów, czyli koncerty na Górce Kortowskiej. Piątkowej nocy wystąpi Peja/Slums Attack, Kombii, Pidżama Porno, Perfect, Remady & Manu-L oraz Piękni i Młodzi.

Wieczorem, po 21.00 w namiocie na korcie tenisowym odbędzie się Led Party, gdzie wystąpi DNF & Vnalogic, DJ Solic oraz DJ Sopran.