IV dzień Kortowiady - sobota!

W sobotni poranek na Stadionie Głównym rozpocznie się dwudniowy turniej Hatowiada Ultimate Frisbee Hat Cup. Mecze rozgrywane będą na dwóch trawiastych boiskach przy trybunach pełnych kibiców.

Od 10 rozpocznie się finał Turnieju Gier Komputerowych w Regionalnym Centrum Informatycznym.

Wydarzenie skierowane do miłośników zawodów siłowych, czyli Kortostrong, będzie miało miejsce w sobotę od godziny 11. Wygraną w tym przypadku będzie miano najsilniejszego wydziału na całym Kortowie.

O 13 na Plaży Kortowskiej rozpocznie się Chillstage, gdzie wystąpi John Mojo, Mery Spolsky, Brodacze Live Act, Igorilla, BeMy oraz Bob One i Bas Tajpan.

Kolejna sobotnia atrakcja Kortowiady, czyli Bój Akademików, rozpocznie się o 14:00 na Stadionie Głównym. Mieszkańcy Domów Studenckich będą zmagać się o miano najlepszego „Akademika” w Olsztynie. Tegoroczny „Bój” będzie składał się z sześciu konkurencji, takich jak: flanki, przeciąganie liny, bieg w parach ze związaną nogą, wyścig w workach, flip cup oraz bieg śmierci. Komisję oceniającą tworzą członkowie prezydium Rady Osiedla Akademickiego – Przewodniczący ROA, Wiceprzewodniczący ROA, Członek Rady Mieszkańców, Sekretarz ROA oraz Rzecznik Prasowy ROA. Organizatorem tego wydarzenia jest Rada Osiedla Akademickiego. „Bój Akademików” rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie głównym.

O 15:00 na parkingu przy Centrum Konferencyjnym rozpocznie się wydarzenie, które udało się zrealizować dzięki akcji wspieram.to, czyli Stunters Battle – Międzynarodowe Zawody w Stuncie Motocyklowym. Zawodnicy pokażą jazdę na przednim/tylnym kole, drift oraz różne inne akrobacje. Publiczność będzie mogła podziwiać również pokazy freestyle motocross oraz pokazy BMX. 

Sobotniej nocy na Górce Kortowskiej wystąpi Taco Hemingway, LemON, Agnieszka Chylińska, Enej, Inna, a także DJ Omen & Motion.

O 18:00 rozpocznie się wydarzenie skierowane do fanów rapu oraz trapu, czyli Namiot Rap & Trap Student Party, przy okazji którego odbędzie się również bitwa freestyle’owa określona mianem Bitwy o Kortowo. W namiocie wystąpi reprezentant polskiego rapu – Quebonafide, o klimat trapowy natomiast zadba duet Kai+Zen.

Zapraszamy! :)