Parada Wydziałów

Jak co roku kolejność wydziałów nie była przypadkowa, została ona ustalona poprzez całoroczną pracę wydziałów w ramach „Boju Wydziałów”. W tym roku zwycięzcą i wydziałem prowadzącym całą paradę został Wydział Nauk Ekonomicznych.

Parada została bardzo dobrze odebrana przez mieszkańców Olsztyna, mimo tego że było głośno na ulicach zebrało się sporo osób aby obserwować to jedyne w swoim rodzaju widowisko.  Tłum studentów, barwne przebrania, flagi wydziałowe, takie coś dzieje się raz do roku więc nic dziwnego że zawsze skupia to uwagę zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych.

Przemarsz zakończył się o godzinie 13:00 na stadionie uniwersyteckim, o tej godzinie również JM Rektor UWM prof. dr. hab. Ryszard Górecki przekazał symbolicznie władze rektorskie Przewodniczącemu Samorządu Studenckiego UWM Pawłowi Stefanowiczowi.

 

 

 

 


Relację zrobił Media Team

Tekst: Karol Kołodziejski

Foto: Jan Grudzina, Piotr Mańko, Tomasz"Dzyziek" Szostak, Marta Dziewiur, Adrianna Mętecka, Natalia Zakrzewska, Justyna Kaliwoda, Wojtek Fabiszewski, Filip Połoch, Andrzej Bukowski, Paweł Marcinowski