Scena folkowo-szantowa

Studenci potrafią bawić się do każdej muzyki – od disco polo po rock i szanty – udowodnili to już nie raz! Artystów sceny szantowej u nas dziś pod dostatkiem. Jako pierwszy zaprezentował się duet z Akademickiego Klubu Studenckiego – Magda Piotrkowska i Maciej Lubieniecki. Zagrali numery w języku irlandzkim, a także skandynawskim sprawiając, że zebrana publiczność mogła posiedzieć na plaży przy przyjemnych, spokojnych dźwiękach i totalnie się wyluzować! Następna grupa – ,,Żeglarze Portowi’’ w 3-osobym składzie zaprezentowali utwory nieżyjącego już Lucjusza Michała Kowalczyka. W repertuarze nie mogło zabraknąć takich hitów jak ,,Biała sukienka’’, ,,Zocha’’ , ,,Na mazury’’ czy ,,Piosenka żeglarzy’’. Swoją twórczością przywołali żeglarski klimat, a na twarzach studentów dało się dostrzec szerokie uśmiechy! ,,Szkocka Trupa’’ zakończyła część szantową rozgrzewając swoimi utworami studentów do dalszej zabawy, a ludzie dopisali bawiąc się pod sceną cały czas.

Czas na folk! Na pierwszy rzut olsztyńska  formacja - ,,Horpyna’’! Kto z Olsztyna o nich nie słyszał?! Lepiej niech się nie przyznaje, bo dużo stracił! Prawdziwa folkowa petarda! Tłumy zgromadziły się na koncert wypełniając każdy wolny metr kwadratowy przed barierkami podskakując i skandując! ENEEEERGIA!!
Ale to nie koniec…jako kolejna wielka gwiazda wieczoru wystąpił ,,Future Folk’’znany zdecydowanie szerszej publiczności. Przechadzając się po plaży można było usłyszeć jak wiele osób wyczekuje ich z niecierpliwością – było na co! Górale rozkochali w sobie publiczność ogromną energią, którą czuć było już od pierwszych dźwięków. Charyzmatyczny wokalista Stanisław Karpiel-Bułecka bardzo szybko porwał studentów do wspólnego śpiewania. Publiczność oszalała! No bo kto nigdy nie słyszał hitu ,,Malinowa dziewczyno’’? Zdecydowanie jest to gwiazda światowego formatu, fantastycznie jest gościć u nas takich Artystów! Im chyba też się spodobało – obiecali do nas wrócić!
Na zakończenie nocy folkowo – szantowej zaprezentował się olsztyński, żywiołowy ,,Wodny Patrol’’. Mimo późnej godziny studenci bawili się nadal pod sceną!


Relację przygotował Media Team

Tekst: Kinga Kaczmarczyk

Foto: Piotr Mańko, Tomasz "Dyziek" Szostak, Wojtek Fabiszewski, Marta Maciejewska