Mecz Błotny – relacja

Jak co roku, ostatnim wydarzeniem Kortowiady było połączenie sportu i świetnej zabawy. O czym mowa? Oczywiście o meczu błotnym. Przy tak pięknej pogodzie nie brakowało ani błota, ani wielu emocji. Żadna osoba będąca na boisku nie wyszła z niego czysta i sucha.

Każdy fan sportu mógł znaleźć dla siebie na tym wydarzeniu odrobinę rozrywki, a niejeden uczestnik Kortowiady odrobinę się zrelaksować kibicując i obserwując akcję na boisku.

Mimo tego, że wyjątkowo wydarzenie odbywało się w Ośrodku Jeździeckim, a więc dość długi kawałek od centrum Kortowa, to mecz cieszył się dużą popularnością. Na trybunach prócz wielu studentów, zasiadły także rodziny z dziećmi. Wszystkiemu sprzyjała piękna pogoda i cudowna atmosfera.Ponad dwugodzinne spotkanie przepełnione było nie tylko ubłoconymi zawodnikami, ale też świetną zabawą i sportowymi emocjami. W grze brało udział sześć drużyn, z czego dwie to absolutnie kobiecy skład. Każdy jednak traktował ten mecz jako idealną okazję do rozrywki i aktywnego spędzenia czasu. Samo granie w piłkę nożną pobłocie pokazało, że student potrafi i to po tak intensywnych Juwenaliach!

Mecz o trzecie miejsce stoczyła KADRA WBZ oraz BABKI RUSS. Starcie to wygrali mężczyźni. Za to finał był niemalże tak samo emocjonujący jak starcie Realu z Barceloną! Oczywiście, jak na poziom gry przystało, rozgrywki nie zakończyły się bramką w czasie podstawowym, ale potrzebne były karne. Kolejny rok z rzędu zwycięzcą zostali KOORDYNATORZY DO SPRAW SPORTU. Na drugim miejscu natomiast znaleźli się CHŁOPAKI RUSS, którzy przegrali w przysłowiową „loterię piłkarską”.

Niestety, wśród zawodników nie zabrakło też kontuzji. Jedna z uczestniczek doznała urazu, jednak dzięki obecnym medykom, bardzo szybko została udzielona jej pomoc. Wszystkie drużyny zasłużenie otrzymały gromkie brawa od zgromadzonych widzów. Po wszystkim zawodników czekała już tylko kąpiel, ale tym razem wodna oraz zasłużony odpoczynek i poczęstunek. A swoimi śmiesznymi tekstami,niczym Szpakowski lub Szaranowicz, zabawę rozkręcał stojący tuż przy rozgrywających komentator.

Galerię znajdziecie TUTAJ.

Relację przygotował Media Team:

Tekst: Ewelina Bramowicz

Foto: Agata Wielkopolan, John Grudzina, Krzysztof Hryszko