Białas&Lanek

Białas&Lanek

Białas&Lanek

Białas – właściwie Mateusz Karaś, znany również jako Beezy, Młody Beezy. Raper oraz freestyle’owiec, współzałożyciel SB Maffija. Aktywny na Polskiej scenie od 2006 roku.

Początkowy etap kariery Białasa opiera się głównie na udziale w największych w Polsce bitwach freestyle’owych. Białas zasłynął z udziału w Wielkiej Bitwie Warszawskiej. Choć nie stanął na najwyższym stopniu podium, nadal wymienia się go w gronie najlepszych zawodników jakich pamięta WBW.

Kariera hip-hopowa rapera rozpoczęła się od wydania mixtape’u H8ME w 2006 roku, który doczekał się swojej kontynuacji w 2007 oraz 2008 roku. W międzyczasie na koncie rapera ukazało się „Miej wiarę EP” – pierwszy nielegal oraz Love Me Mixtape przy współpracy z DJ’em Polarem. W 2009 roku ukazała się pierwsza płyta w kolaboracji z Solarem pt. „Na czczo”, która była początkiem wieloletniej współpracy obu raperów. Wspólnie z Solarem wydali trzy płyty oraz sześć mixtape’ów. W 2015 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Białasa pt. „Rehab” a rok później longplay „H8M4”, który osiągnął status platynowej płyty. W 2017 roku ukazał się trzeci krążek Białasa „Polon”, który w krótkim czasie pokrył się złotem, a za produkcję którego odpowiada Lanek.

W tym roku Białas razem z Lankiem zagoszczą w Namiocie Hip-hop. Serdecznie zapraszamy w piątek 18 maja do namiotu na plaży kortowskiej.