Gromee

Gromee

Gromee

Gromee, właściwie Andrzej Gromala (ur. 14 grudnia 1978 w Krakowie) – polski DJ, producent muzyczny, remikser, autor tekstów i malarz, tworzący głównie muzykę klubową. Reprezentant Polski (wraz z Lukasem Meijerem) w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji (2018).

Jako producent współpracuje z wieloma studiami nagraniowymi na świecie. W jego solowym projekcie brali udział m.in. Andreas Moe, Anderz Wrethov, Terry B!, Sadiq Onifade (WurlD), May-Britt Scheffer, Mahan Moin, Tommy Gunn, Ali Tennant i Jayden Feldes. Występował także z artystami, takimi jak m.in.: Steve Aoki, Deorro, Nervo, czy R3hab.

W listopadzie 2017 roku wydał singiel „Without You”, w którym gościnnie zaśpiewał szwedzki piosenkarz Lukas Meijer. W tym samym miesiącu wydał utwór „Zaśnieżone miasta”, który nagrany został wraz z chórem Sound’n’Grace. W lutym 2018 roku z piosenką „Light Me Up”, powstałą w duecie z Lukasem Meijerem, zakwalifikowali się do finału krajowych eliminacjach Eurowizji. Zajęli pierwsze miejsce, dzięki czemu zostali ogłoszeni reprezentantami Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie.