Grzegorz Hyży

Grzegorz Hyży

Grzegorz Hyży

Grzegorz Hyży – polski piosenkarz i autor tekstów, założyciel i lider zespołu Grzegorz Hyży & Band.

Swoją karierę muzyczną rozpoczął pod koniec sierpnia 2010 roku, kiedy to po jednym z koncertów jam session w Poznaniu wraz ze znajomymi założył zespół BrytFunky. Grupa rozpadła się po roku współpracy, a wokalista został twórcą i liderem formacji Grzegorz Hyży & Band.

W 2013 roku Hyży wziął udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu X Factor. Został finalistą programu, w którym wystąpił w duecie z Rea Garveyem z zespołu Reamonn, ostatecznie zajmując drugie miejsce.

W kwietniu 2014 roku ukazał się debiutancki singel Hyżego, „Na chwilę”, który dotarł do pierwszego miejsca polskiego zestawienia airplay. Utwór zapowiadał pierwszy album studyjny wokalisty pt. „Z całych sił”, którego premiera odbyła się 27 maja 2014 roku. Współautorem i współproducentem płyty został Bartosz „Tabb” Zielony.  W 2016 roku wydał świetnie przyjęty singiel pt. „Pod wiatr”. Wtedy nie było wiadomo, że wokalista zapowiada nim swój następny album muzyczny. Potwierdzenie wyszło chwilę po wydaniu utworu pt. „O Pani!” Hyży zdecydował, że jego druga płyta będzie nosić tytuł „Momenty”, ponieważ otwiera nowy etap, naznaczony o wiele większą świadomością stylu i artystyczną ambicją.