Solar

Solar

Solar

Solar – właściwie Karol Poziemski. Raper, freestyle’owiec, współzałożyciel grupy SB Maffija, dwukrotny finalista największej w Polsce bitwy freestyle’owej (Wielka Bitwa Warszawska).

Początkowo szerszej publiczności Solar znany był głównie ze środowiska freestyle’owego. Brał udział w największych bitwach freestyle’owych, zapisując się tym samym na kartach historii „wolnego stylu” w Polsce. To właśnie na bitwach poznał swojego późniejszego kompana Białasa, z którym działa nieprzerwanie od 2009 roku, tworząc kolektyw SB Maffija.

Kariera Solara opiera się głównie na współpracy z Białasem. Jako Solar/Białas wydali trzy płyty oraz sześć mixtape’ów. W 2013 roku związali się kontraktem z wytwórnią Prosto, wynikiem czego była płyta „Stage Diving”. Przygoda duetu Solar/Białas z Prosto nie trwała jednak długo, bowiem raperzy powołali do życia własną wytwórnię, pod szyldem SB Maffija. W 2016 roku nakładem SB Maffija ukazał się kolejny krążek „#nowanormalność”, który w krótkim czasie osiągnął status złotej płyty.

W grudniu 2017 roku ukazała się pierwsza solowa płyta rapera „Klub 27”.

W tym roku Solar będzie jednym z headliner’ów Namiotu Hip-hop organizowanego w ramach Kortowiady. Serdecznie zapraszamy w piątek 18 maja do namiotu na plaży kortowskiej.